ראשי / הכותרת הראשית / איתור מועמדים למתקדמים

איתור מועמדים למתקדמים

לאחרונה נשאלתי על ידי מנהל בחברה גדולה באילו כלים נוספים, מלבד לינקדאין,  ניתן לאתר מועמדים למטרות גיוס עובדים וכיצד אפשר למצוא מידע ברשת על מועמדים פוטנציאליים.

בסקירה קצרה זאת אני רוצה להציג מספר כלי חיפוש חשובים נוספים (שאת חלקם אנו מציגים ומדגימים בהכשרה לגיוס עובדים ברשתות חברתיות). חלק מהכלים קלים לשימוש ואת חלקם יש לתרגל ולהתנסות בכדי להגיע ל- Fine Tuning הרצוי. חלק מהכלים עובדים טוב יותר על מועמדים בארצות הברית וחלקם רלוונטיים למי שעוסק בגיוס עובדים בישראל.

 

גיוס עובדים גוגלמנוע החיפוש של גוגל

זה אולי יפתיע אתכם (ואולי לא…)– אבל אפשר למצוא עשרות ומאות קורות חיים מעניינים בעזרת שימוש נכון במנוע החיפוש של גוגל. בצורה פשוטה יחסית ועל ידי שימוש נכון במנוע החיפוש המוביל בישראל אפשר להיכנס למספר מאגרי מידע הכוללים מאות קורות חיים שעשויים להיות רלוונטיים לכם.

חיפוש מתקדם של מועמדים בעזרת מנועי חיפוש הפך לאומנות של הד הנטרים רבים בארצות הברית וידוע יותר בכינוי שלו Boolean Search.

כמה כללים בסיסיים בחיפוש בוליאני בעזרת גוגל (למנועי חיפוש אחרים כגון Bing ו- Yahoo יש סינטקס שונה מעט):

–        "יעקב רוזן" – כאשר אתם מחפשים ביטוי או שם מדוייקים

–        AND – כאשר מחפשים מועמדים שקורות החיים שלהם כוללים מספר קריטריונים

–        OR – כאשר רוצים לחפש מועמד שהוא או מהנדס תוכנה או מהנדס אלקטרוניקה נכתוב "מהנדס תוכנה" OR "מהנדס אלקטרוניקה" ואז גוגל יאתר עבורנו מועמדים שקורות החיים שלהם כוליים את אחד מהביטויים לפחות

–        NOT – כאשר רוצים להוריד תוצאות מסויימות נשתמש בביטוי NOT. למשל אם נרצה מנהלים אך לא בתחום של מכירות נכתוב: Managers -Sales

כמובן שגוגל מאפשרת לעשות חיפושים מורכבים אף יותר בעזרת שימוש בפקודות כגון: filetype, intitle, inurl, site ועוד שלא נכנס אליהן כאן מפאת קוצר היריעה.

 

 

 

חיפוש מועמדים במספר רשתות בו זמנית

בימנו, סביר להניח שהמועמד שלכם  עשוי להמצא במספר רשתות חברתיות כגון LinkedIn, Facebook, Twitter, ועוד. WINK הוא מנוע חיפוש המבצע סריקה ממוקדת של הרשתות החברתיות העיקריות ומציג בפניכם את התוצאות מכל הרשתות בהם נמצא המועמד שלכם

איתור גיוס עובדיםכל המידע על המועמד שלך במקום מרכזי אחד

Zoominfo הינו כלי שסורק את הרשת בצורה מתמדת ואוסף אליו את המידע שהוא מוצא ברשת על אנשים שהוא מאתר. המידע כולל את מקומות העבודה הקודמים והנוכחי של האנשים ומידע נוסף מתוך מאמרים וקטעי עיתונות. זהו אחד הכלים השימושיים ביותר לאנשי הגיוס בארצות הברית וקנדה.

דרך אגב – אתם עשויים להיות מופתעים לגלות שגם אתם קיימים ב Zoom Info  – לכן כדאי לכם לחפש את עצמכם באתר שלהם ולבדוק מה הוא המידע שהצטבר עליכם ברשת.

הצגתי כאן רק שלושה כלים עיקריים, אך בעידן התפוצצות המידע, אנו נראה יותר ויותר כלים שאוספים עלינו על פריט מידע שמתפרסם עלינו ברשת ומציג אותו לכל מי שמוכן לשלם ולעיתים אף בחינם לגמרי.

מידע על סדנת גיוס עובדים ברשת – כל הכלים לאיתור אפקטיבי של מועמדים ברשתות חברתיות – לחצו כאן

מאמרים נוספים על גיוס עובדים

 

 

 

 

אודות יעקב רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

תגובה אחת

  1. פינגבק: Vimeo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *