ראשי / הכותרת הראשית / באיזה אתר דרושים את משתמשת?

באיזה אתר דרושים את משתמשת?

בחירת אתר הדרושים הנכון בזמן חיפוש עובדיםאתרי דרושים באינטרנט הפכו כבר לפני עשור לדרך זולה להגיע למועמדים רבים בזמן חיפוש עובדים.
אך התחרות בין אתרי הדרושים אינה פשוטה. בישראל בלבד ישנם כ- 100 אתרים המאפשרים לפרסם משרות כאשר רובם הם אתרי דרושים כלליים ומיעוטם אתרי דרושים המתמחים בנישות מסוימות.

מהן השאלות שעליך לשאול את עצמך לפני בחירת אתר דרושים מתאים לחיפוש עובדים בארגונך?

 • אתר דרושים מבוסס משקיע לא מעט במיצוב ובשיווק שלו. פנו לאתרים שממוצבים טוב בשוק, ומשקיעים משאבים בשיווק האתר למועמדים הרלוונטיים לכם.
  לשם כך בדקו: האם שמעת על אתר הדרושים לפני שנציגיו פנו אליך? האם המתחרים שלך כבר שם? כיצד האתר מפרסם את עצמו למועמדים? האם הוא מבצע פעילות שיווק ברשת ומחוצה לו בכדי להרחיב את כמות המועמדים שנחשפים אליו? האם יש להם שיתופי פעולה עם אתרים אחרים רלוונטיים (מכללות, אוניברסיטאות, מרכזים מקצועיים)?
 • ישנם שני סוגי אתרי דרושים – כלליים הפונים לכלל האוכלוסיה ומולם אתרים נישתיים הפונים לקהל יעד ממוקד. בהחלט ייתכן שלכל פרופיל שתגייסו יהיה נכון יותר לפרסם באתר מסוג שונה.
  בדקי כיצד האתר מגדיר את עצמו, מיהם הלקוחות העיקריים ואילו משרות מופיעות באתר, והתאימי את הפרסום לתפקיד הספציפי אותו כרגע אתם מגייסים.
 • אחד היתרונות עבור אנשי הגיוס באתרי דרושים הינו היכולת לקבל מידע סטטיסטי המאפשר להשוות בין האתרים.
  בקשי לקבל מידע סטטיסטי לגבי כמות המבקרים באתר כולו והתנועה בחלקים שונים בו (למשל לחיצה על בנארים, משרות מודגשות וכדומה). מה רמת המידע שהם מסוגלים לתת לגבי התנועה למשרות שלך?
  כיום ארבעת האתרים בעלי החשיפה הגדולה ביותר הם אולג'ובס, ג'ובמאסטר, ג'ובנט, ופורטל דרושים (על פי מדד אלקסה, על פי Google trends for websites שמופיע למטה ועל פי סקר TIM לאתרי דרושים)

  השוואת אתרי דרושים ב Google Trends
 • בסופו של דבר, הניסיון של אנשי גיוס רלוונטיים אחרים יכולה לתת אינדיקציה מצוינת לגבי איכות האתר. האם האתר יכול להפנות אותך לממליצים מהתחום שלך?


הצענו מגוון שאלות, לא כולן באותו סדר עדיפות. הגדירו מה הדברים החשובים ביותר עבורכן מתוך הרשימה לפני אישור הפרסום באתר הדרושים, והציגו דרישות להתאמת האתר באתרים שעונים רק על חלק מהקריטריונים שהגדרתם כקריטיים עבורכם. בחינת השאלות חשובה כדי לקבל את ההחלטה באיזה אתר לבחור לפרסם. לאחר בחירת האתר/ים הזוכים – חשוב אף יותר לבצע מעקב כמותי ואיכותי משלך אחר זרימת קורות החיים מהאתר ורלוונטיות המועמדים לתפקידים שאת מחפשת

מקור חדשני נוסף לחיפוש וגיוס עובדים

הרשמה לדיוור

הדיוור שלנו מכיל עדכונים על מאמרים חדשים בנושאי גיוס עובדים, קליטת עובדים חדשים וראיונות עבודה

לא נשתמש בכתובתכם למטרות אחרות

אודות מורית ויעקב רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

7 תגובות

 1. אהבתי את המאמר.
  כמי שמגייסת עובדים דרך כמה אתרים איכותיים הטיפים הם מאד חשובים

 2. יש עוד אתרים רבים למי שמחפש עבודה, חלק ריכזתי כאן

  <a href="http://www.working.org.il/%D7%9B%D7%AA%D7%99%D7%91%D7%AA_%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D/%D7%9C%D7%95%D7%97%D7%95%D7%AA_%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%98/">"לוחות דרושים באינטרנט"></a>

  וכל הזמן הרשימות גדלות אתרים קמים ונופלים

 3. אני משתמשת באתר http://www.today-job.com זהו אתר למציאת עבודות באמצעות הודעות SMS חינם.

 4. אני משתמש באתר לוח מודעות אולפרי גם כי  הצפיה במודעות דרושים חינם  וגם בגלל שאפשר לשלוח קורות חיים
  דרך האתר

 5. יופי של מאמר. לכל מי שמחפש טיפים על קורות חיים וכיצד יש לכתוב קורות חיים: חברת מנפאואר פירסמה באתרה טיפים אודות כתיבת קורות חיים. תיהנו ובהצלחה לכולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *