ראשי / הכותרת הראשית / עליה של 12% בביקוש לעובדים ברבעון הראשון של 2010

עליה של 12% בביקוש לעובדים ברבעון הראשון של 2010

ע"פ נתוני JobMaster עולה כי ישנה עליה ממוצעת של כ- 12% בכמות המשרות המתפרסמות, לעומת זאת ישנה ירידה של כ- 8% בלבד במספר מחפשי העבודה.

הניתוח התבצע ע"י אתר הדרושים  JobMaster  על בסיס מעקב אחר נתוני משרות המפורסמות באתר ע"י מעסיקים ועל בסיס נתוני מספר מחפשי העבודה (מס' קו"ח שונים שנשלחים דרך האתר לפי תחום העבודה). מאגר הנתונים הגדול של אתר דרושים JobMaster פעיל כבר מעל 10 שנים, באתר כיום יש כ- 12,800 משרות מקוריות ואמיתיות שמפורסמות ישירות ע"י מעסיקים פוטנציאליים ומאגר של מעל  40,000 קורות חיים מפולחים און ליין באתר, לכן נתונים אלה מאפשרים  לקבל תוצאות ניתוח מהימנות ומייצגות. הניתוח הנוכחי כלל בחינת מצב התעסוקה ברבעון הראשון ב- 2010 מול התקופה המקבילה ב – 2009.

בגרף מצויינים מספר מחפשי עבודה בהתייחס לרמת בסיס(100%) שנמדדה בדצמבר 2008 (תחילת טלטלותבשוק העבודה)

תוצאות הניתוח מצביעות כי ברבעון ראשון של 2010 נרשמה עליה של 12% בממוצע  בכמות המשרות המפורסמות, בהשוואה לרבעון הראשון אשתקד, זאת לאחר ירידה של כ- 10% בממוצע ברבעון ראשון  2009 מול תקופה המקבילה ב-  2008.

לעומת זאת מניתוח מחפשי העבודה עולה כי כמות מחפשי העבודה ששולחים את קורות חייהם למשרות המוצגות באתר ירדה בצורה מתונה יחסית ונעה סביב ה- 8% בממוצע, זאת לאחר שנרשמה עליה  משמעותית של כ 40% בממוצע ברבעון ראשון ב  2009 מול אותה התקופה ב- 2008.

העליות בכמות המשרות נרשמו כמעט בכל ענפי המשק. כמות המשרות בתחום ההיי-טק עלו בממוצע בכ -17% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, 13% עליה נרשמה בכמות המשרות בתחום הכלכלה והפיננסים, תחום המלונאות והתיירות רשם עליה של כ- 9% בהשוואה לשנה שעברה, לעומת זאת תחומים כמו מכירות ושירות לקוחות שמרו על רמה דומה לזה של שנה שעברה.

שי חן, מנהל  שיווק ופיתוח עסקי באתר הדרושים JobMaster, אומר: "עליה של 12% בכמות המשרות המפורסמות מצביעה באופן ברור על התעוררות וצמיחה של המשק הישראלי, שמספק הזדמנויות רבות וחדשות עבור מחפשי עבודה".

את נתון הירידה המתונה של 8% במספר מחפשי העבודה, מסביר שי חן, כי  "בשנה שעברה זיהנו מגמה כי חלה עליה לא רק של מחפשי העבודה המובטלים שפוטרו, אלא גם עליה משמעותית אף יותר של מחפשי העבודה שעדיין עבדו ותוך כדי בדקו הזדמנויות חדשות ובחרו להיות עם "יד על הדופק". גם השנה מגמה זו נמשכת ומחפשי עבודה רבים אינם ממהרים "להרפות" הם מעדיפים לשריין חלופות למקרה שהתחזיות האופטימיות יתבדו והם ימצאו את עצמם מחוץ למעגל העובדים"

אתר ג'וב מאסטר הינו לוח דרושים עם אלפי הצעות עבודה אמיתיות ומקוריות ישירות מהמעסיקים, סוכן חכם, משרות הייטק, עבודה בחו"ל ועוד-וכל השירות בו למחפשי עבודה ניתן ללא תשלום.
ב- JobMaster.co.il מבקרים מעל 1.4 מיליון גולשים מידי חודש.

לקבלת עדכונים שבועיים על המאמרים החדשים – הירשמו לדיוור המקצועי שלנו בקישור כאן

אודות יעקב רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *