ראשי / הכותרת הראשית / חלק א': מקצוענות בגיוס עובדים- רקע כללי

חלק א': מקצוענות בגיוס עובדים- רקע כללי

גיוס עובדים- מקצוענות

מצאתי שדבר אחד משותף לכל אותם מגייסים אשר מתמודדים עם הצורך לנהל תהליכי גיוס בתוך ארגונים גדולים, בינוניים, ואפילו עסקים קטנים. הם מדווחים באופן שיטתי על כך שההשלכות של גיוס לא טוב על העסק – גדול או קטן, יכולות להיות עצומות והן נוגעות במספר מימדים. לדוגמא:

עלויות כספיות: גיוס לא נכון מייצר עלויות כספיות שנגזרות מהמשאבים שהושקעו בתהליך המיון והגיוס של המועמד והמשימות שנפגעו בגלל הצורך לגייס מחדש. בארגון גדול, גם אם כל גיוס מוטעה יוצר השפעה קטנה, מערך גיוס לא טוב וריבוי טעויות יובילו לעלות גבוהה. בעסק קטן גם גיוס מוטעה בודד יכול ליצור נזק כספי אדיר.

שירות ללקוחות: עובד לא מתאים שנכנס לתפקיד שירותי יכול לפגוע בשירות הלקוחות, דבר שמוביל לפגיעה בדימוי הארגון כספק ולעתים אף יכול להוביל לנטישת לקוחות

ניהול בארגון: כשגיוס הלא טוב הוא של מנהל, ההשלכות של תקופת העסקתו ולאחריה תקופת הפרידה והגיוס מחדש מייצרות השפעה רחבה אף יותר על כל הצוות, תפקודו ורמת הביצועים שלו

ניתן למנוע לפחות חלק (אם לא את כל) הנזקים הכבדים הללו אם נוקטים במספר צעדים שמאפשרים בניית תשתית למערך הגיוס.

למה לשנות את מה שעשית עד כה?

איינשטיין הגדיר טירוף בתור הניסיון לחזור על אותה פעולה שוב ושוב ושוב – מתוך תקווה כי בפעם הבאה התוצאה תהיה שונה. אם אינך שבעת רצון באופן מלא מתוצאות הגיוס הנוכחיות בארגון שלך, אני רוצה להזמין אותך לנסות לבחון אולי יש צורך לשנות חלק מפעולות הגיוס בהן נקטתם עד היום בארגון.

זו הסיבה שהחלטתי לכתוב עבורך את סדרת המסרים הזו. בשבועיים הקרובים, אנסה לעזור לך להתמקד באותם גורמים שקריטיים עבורך בבניית מערך הגיוס בארגון שלך; בין אם מדובר בעסק קטן או בארגון גדול, בניית מערך גיוס אפקטיבי יכולה להיות משמעותית עבורך לצורך חיסכון משמעותי בעלויות, חיזוק תשתיות הארגון ועמידה ביעדים לאורך זמן.

המודל למצוינות בגיוס עובדים שיוצג לך, ייתן לך כלי לבחון את הארגון שלך ואת צרכי הגיוס שלו, כדי להתחיל לעצב את מערך הגיוס הנכון עבורך.

מודל המצוינות בגיוס עובדים כולל 3 צירים מרכזיים:

  • ידע מקצועי בגיוס עובדים
  • כישורים התנהגותיים קריטיים למגייס/ת
  • חיבור ל"שטח" והבנה עסקית

בליבו של המודל יושבים הערכים הבסיסיים: אותנטיות, שקיפות ויושר.

כל אחד משלושת הצירים הללו בא לידי ביטוי בשטח בתפקוד שלנו בתחומים שונים כאנשי גיוס. אנו יכולים אף לפתח ולהעמיק את הרמה המקצועית שלנו בשלב הראשון לרמת המקצוענים בגיוס ועד רמת מובילי גיוס בתוך ארגונים או בגופים הנותנים שירותים בתחום (חברות השמה, לוחות דרושים ועוד).

בחלק הבא בסדרה: האם את/ה מקצוענ/ית בתחום הגיוס?

אודות מורית רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *