ראשי / הכותרת הראשית / גם אתה פרפקציוניסט?

אודות מורית רוזן

בדוק גם

Copyright: alphaspirit / 123RF Stock Photo

סיכום כנס – ניהול ההון האנושי בעידן של חדשנות ומהפיכה דיגיטלית

4 תגובות

 1. כמי שראיין לא מעט מועמדים ועסק בנושא גיוס עובדים במספר חברות אף פעם לא הבנתי למה מישהו שואל שאלות כאלו.
  כל מועמד שקצת עשה הכנה – מכין את התשובות מראש והן לא נותנות שום ערך מעשי למראיין

 2. הי דרור,
  מסכימה איתך כמובן – יכולים להתכונן מראש, כולנו פרפקציוניסטים שעובדים שעות נוספות והתכונה הכי שלילית שלנו זה שאנחנו עובדים יותר מדי שעות ולא מספיק מאזנים טוב בין בית לעבודה…

  מדהים אותי להיפגש עם עוד ועוד מגייסים שאומרים לי "את צודקת… זה בעייתי… אבל אני כבר רגיל/ה לראיין ככה" או "אבל נגמרות לי השאלות"… למרות שאחוז המגייסות שאני נפגשת איתן שמספרות שכבר מראיינות עם כלים התנהגותיים, הולך ועולה כל הזמן…
  תודה!
  מורית

 3. הייטקיסט

  מי שיבצע חיפוש בגוגל של stupid interview questions יגיע בדיוק לשאלות האלו, ובכתבות כבר מלפני 5 שנים.
  כולל כתבה באתר של business week.
  היו כמה שאלות שפיספסת, כמו "איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים" שעפ"י התנהגות שוק ההייטק, מי שמכין תכניות חומש הוא לא פחות מאדיוט.
  זה שעדיין יש בישראל מראיינות שמתעקשות על השאלות המפגרות האלו, שאין להן שום אינדיקציה ליכולת המועמד, היא תעודת עניות למקצוע ה HR.
  לפני שתעני לי, אנא תחפשי קצת ברשת למה בדיוק השאלה "איזה חלק באוטו תהיה" היא איווילית.
  אני לא אעבוד בחברות שחושבות שהתשובות לשאלות האלה הן אינדיקציה ליכולתי. המועמדים היחידים שעונים תשובות נורמליות לשאלות האלו הם אלו שהתכוננו עליהן מראש.

  • הייטקיסט יקר,
   מסכימה איתך לחלוטין כמובן. כולל על שאלת האוטו. בגדול כל מה שכתבת הוא
   my point exactly

   לצערי הרב מאד, כל אחת ואחת מהשאלות שאובה ממועמדים שסיפרו לי שנשאלו לגביהן, וממנהלים שסיפרו שאלה היו הכלים שלהם (כשהגעתי ללמד אותם לראיין ראיון התנהגותי).

   מסכימה גם במידה מסויימת על עניין תעודת העניות למי ששואל כך, למרות שלהגנתם אגיד שרבים/רבות המגייסות שגויסו לתפקיד ואמרו להם "יאללה. תבנו לנו מערך גיוס". בהדרכה שעשיתי השבוע יותר מחצי מהמגייסות סיפרו שככה הקימו את מערכי הגיוס בארגונים שלהם. תעודת העניות היא אולי למנהלים שחושבים שאין צורך ללמוד לראיין או לגייס. אלה שמניחים שכל אחד יכול לראיין, ושלא מבינים שזה מקצוע.

   במציאות של ימינו, לא כולם יכולים לצערי לוותר על הארגונים הללו אם הם מעסיקים – והנזק בסופו של דבר נגרם גם למועמדים שמתפספסים וגם לארגונים שמגייסים בצורה לא נכונה ומבינים את זה בדיעבד כשהאדם לא מצליח/לא משתלב/עושה נזק…
   תודה על התגובה!
   מורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *