ראשי / הכותרת הראשית / להחליף גלגל תוך כדי תנועה: אינטגרציה לתאגיד ענק בינ"ל חברת ג'ונסון את ג'ונסון, הקמת מפעל ייצור חדש וגיוס עובדים תוך חיסכון של מאות אלפי דולרים

להחליף גלגל תוך כדי תנועה: אינטגרציה לתאגיד ענק בינ"ל חברת ג'ונסון את ג'ונסון, הקמת מפעל ייצור חדש וגיוס עובדים תוך חיסכון של מאות אלפי דולרים

מורית רוזן מראיינת את אסתר רישנבך – סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת אומריקס (חברת בת של Johnson & Johnson)

12919072_10154163785979260_1564484767_nאסתר רישנבך, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת אומריקס (חברת בת של Johnson & Johnson), נמצאת במרתון ארוך (ומוצלח) מאז הצטרפה לחברה בשנת 2012 כ-HRBP  ביחידות התפעול ההנדסה והייצור.

לאסתר יש רקע רב בתחום – החל משנת 2002 הייתה שותפה בבנייה והובלת תחום משאבי אנוש בחברות בינלאומיות בעולם ההייטק והפארמה (כמו SintecMedia, VMware ועוד). במסגרת תפקידה האחרון הייתה שותפה בליווי תהליכי אינטגרציה של מפעלי החברה השונים לתאגיד תוך הכנסת סטנדרטים מובילים בעלם משאבי האנוש. בימים אלו, יחד עם מנהלות משאבי אנוש של החברות האחיות, היא שותפה בעיצוב הטרנספורציה של תחום משאבי האנוש ב Johnson & Johnson  בישראל.

בואו נחזור אחורה ונתחיל מההתחלה, כדי להבין מה איפשר לאסתר ולארגון להקים מפעל ייצור חדש תוך ייעול תהליכים וחיסכון של מאות אלפי דולרים דווקא בתקופה בה רוב הארגונים "משחררים את החגורה" כדי לאפשר גיוס מהיר ורחב.

אומריקס – מסטרטאפ קטן לחברה בצמיחה בתוך Johnson & Johnson העולמית

אומריקס הינה חברה ביוטכנולוגית המתמחה בפיתוח וייצור של מוצרים מתקדמים מפלסמה אנושית. החברה הוקמה בשנת 1995 ע"י איש העסקים רוברט טאוב והונפקה בבורסה בשנת 2006. שלוש שנים לאחר מכן נרכשה על ידי Johnson & Johnson בעקבות פיתוח מוצר חדש, פד ביולוגי למניעת דימומים קשים המבוסס על הטכנולוגיה של המוצר הקודם (דבק ביולוגי לעצירת דימום, מוצר מציל חיים שהשימוש בו הולך ומתרחב). ייחודיות המוצר החדש הינה לתת מענה למצבי טראומה גדולים ורחבים. המפעל הותיק יושב בתל השומר, ומצויד בכל הטכנולוגיות המתקדמות אבל מוגבל ביכולת הייצור.

ב-2006 נפתחה הזדמנות להקים מפעל חדש בירושלים כי העיר ניסתה להרים את כל מה שקשור לתעשייה, ליצור מקומות תעסוקה והיו הטבות סביב בניית המפעל שם. לכן החלה ההקמה של המפעל החדש בירושלים, אולם הקמת חברה בירושלים מלווה בהמון אתגרים, לאור המציאות של העיר: במשך 10-15 שנה היתה בריחה של המון אקדמאים, האוכלוסיה דלה בבעלי תארים מתקדמים והכשרות בעולם הביו-מד.

ב-2012 הצטרפה אסתר כמנהלת משאבי אנוש של המפעל בירושלים לקראת המעבר לאופרציה, כדי לבנות תשתיות שיאפשרו להקים מפעל. אסתר נדרשה לגייס כמויות גדולות של עובדים:עובדים לקו הייצור, מהנדסים ואנשימטה. הארגון התפעולי מנה כ-50 איש, והייתה משלחת גדולה של אנשים מ Johnson & Johnson לפרויקט הרמת המפעל, שיהיה מוביל מבחינה טכנולוגית  לפי אמות המידה של Johnson & Johnson.

איך מצליחים במשימה בלתי אפשרית

היתה תפיסה שהביאו עמם המשלחת והקבלנים מחו"ל שאין עובדים בירושלים, ואין את היכולות המקצועיות בישראל. הנהלת החברה התייחסה למשימה כ"משימה בלתי אפשרית", היה צורך לנפץ את הגישה הזו.

התחלנו בבניית מותג, ומגוון ערוצי גיוס.החברה שמנתה 400 עובדים צמחה בסוף 2014 ל-600 עובדים. היום החברה מונה סביב 480 עובדים אבל השינוי המשמעותי הוא הכניסה לתקופה של יציבות, ללא הכאוס והתחלופה הגבוהה שאפינה את הארגון בעבר. יצרנו תשתיות שמאפשרות גיוס/קליטה ושילוב במערכות של העבודה במפעל לעובדים ולעובדי הקבלן גם כן (מאות עובדי קבלן).

נדרשו משאבים רבים מול האקו-סיסטם הירושלמי. עבדנו עם רשויות, ביו-ירושלים, מול האקדמיה, וקשת רחבה של חברות בתחום הביומד בירושלים כדי להבין את האתגרים המשותפים. הכשרנו עובדים, הקמנו פורום של מנהלות משאבי אנוש –דברים שאיפשרו הקמת מארג תומך במפעל בירושלים.

במקביל הוטמעה אסטרטגיה חדשה בתחום הגיוס באומריקס,תהליך שעשה שינוי תפיסתי דרמטי במסגרת הבניית תהליכי גיוס, מיתוג ומיצוב החברה כמעסיק פוטנציאלי, הכנסו שימוש בטכנולוגיה ומדדי גיוס וכמובן הכשרנו צוות גיוס מקצועי. השינוי אפשר לנו להרחיב את מקורות הגיוס שלנו ולהגיע למועמדים שבעבר לא היינו מגיעים אליהם וכך הצלחנו לעבור מעבודה רק עם חברות השמה, למצב בו היום אחוז מזערי מגויס דרך השמה, ורוב הגיוסים נעשים על ידי צוות המגייסות.ועל הדרך הבאנו לחיסכון של מאות אלפי דולרים.

** 8 סדנאות חובה!!! פרקטיות למקצועני גיוס כחלק מכנס הגיוס הגדול בישראל ב 31.5.16  **

בהרצאה של אסתר בכנס נוכל ללמוד –

  • בניית מקורות גיוס ותהליכי סורסינג (מ-100% גיוסים דרך חברות השמה לאחוז מזערי היום דרך אותו ערוץ)
  • הבניית תהליכי גיוס במטרה ליצור סדר והבניה
  • איך השפיעה הכנסת מערכת לניהול גיוס (ומה איפשר להכניס אותה), ואלו עוד כלים טכנולוגיים הוכנסו במטרה לייעל את תהליך הגיוס
  • איך בונים צוות גיוס מנצח: הכשרת אהצוות הקיים ומאפייני  הצוות שגוייס
  • התייעלות בגיוס מהי? (וחסכון של מאות אלפי שקלים בדרך)

ואיפה החברה נמצאת היום…

אסתר תציג במסגרת מסלול "תעשייה וקמעונאות" בכנס. לתוכנית הכנס המלאה ולהרשמה  http://bit.ly/Kenes2016-Agenda

** 8 סדנאות חובה!!! פרקטיות למקצועני גיוס כחלק מכנס הגיוס הגדול בישראל ב 31.5.16  **

אודות מורית רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *