ראשי / הכותרת הראשית / לוחות דרושים – תמונת מצב אוגוסט 2010

לוחות דרושים – תמונת מצב אוגוסט 2010

גיוס עובדים לוח דרושיםהתחרות בין לוחות הדרושים ממשיכה לצבור תאוצה לקראת סיום תקופת החגים ועם העליה בביקוש לגיוס עובדים בארץ.

הרכישה של  JobCity (שנקראה בעבר Walla Jobs ו- MSNjobs) על ידי פורטל Walla ואתר הלוחות Yad2 עוזרת לו להתמקם בחמישייה המובילה של אתרי הדרושים בישראל יחד עם , JobMaster, Alljobs פורטל דרושים ו- Jobnet.

בגרף שלמטה הבאנו עבורכם את ההשוואה בכמות התנועה שמגיעה לחמשת לוחות הדרושים המובילים באוגוסט 2010 על סמך הנתונים של Google Trends for Websites

חשוב להדגיש שכמות התנועה לאתר הינה גורם חשוב, אך הוא אחד ממספר קריטריונים שצריך לקחת בחשבון כאשר רוצים להחליט באיזה לוח דרושים לפרסם. גורמים נוספים לבחירת לוח דרושים:

  • לוח  דרושים מבוסס משקיע לא מעט במיצוב ובשיווק שלו. פנו לאתרים שממוצבים טוב בשוק, ומשקיעים משאבים בשיווק האתר למועמדים הרלוונטיים לכם.
    לשם כך בדקו: האם שמעת על אתר הדרושים לפני שנציגיו פנו אליך? האם המתחרים שלך כבר שם? כיצד האתר מפרסם את עצמו למועמדים? האם הוא מבצע פעילות שיווק ברשת ומחוצה לו בכדי להרחיב את כמות המועמדים שנחשפים אליו? האם יש להם שיתופי פעולה עם אתרים אחרים רלוונטיים (מכללות, אוניברסיטאות, מרכזים מקצועיים)?
  • ישנם שני סוגי אתרי דרושים – כלליים הפונים לכלל האוכלוסיה ומולם אתרים נישתיים הפונים לקהל יעד ממוקד. בהחלט ייתכן שלכל פרופיל שתגייסו יהיה נכון יותר לפרסם באתר מסוג שונה.
    בדקי כיצד האתר מגדיר את עצמו, מיהם הלקוחות העיקריים ואילו משרות מופיעות באתר, והתאימי את הפרסום לתפקיד הספציפי אותו כרגע אתם מגייסים.
  • אחד היתרונות עבור אנשי גיוס עובדים באתרי דרושים הינו היכולת לקבל מידע סטטיסטי המאפשר להשוות בין האתרים.
    בקשי לקבל מידע סטטיסטי לגבי כמות המבקרים באתר כולו והתנועה בחלקים שונים בו (למשל לחיצה על בנארים, משרות מודגשות וכדומה). מה רמת המידע שהם מסוגלים לתת לגבי התנועה למשרות שלך?
  • בסופו של דבר, הניסיון של אנשי גיוס רלוונטיים אחרים יכולה לתת אינדיקציה מצוינת לגבי איכות האתר. האם האתר יכול להפנות אותך לממליצים מהתחום שלך?

לקבלת קורס חינם: סודות הגיוס בעזרת חבר מביא חבר הירשמו כאן

אודות יעקב רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *