ראשי / הכותרת הראשית / חבר מביא חבר וניוד פנים ארגוני הפכו למקורות הגיוס המשמעותיים ביותר

חבר מביא חבר וניוד פנים ארגוני הפכו למקורות הגיוס המשמעותיים ביותר

אודות יעקב רוזן

בדוק גם

Copyright: alphaspirit / 123RF Stock Photo

סיכום כנס – ניהול ההון האנושי בעידן של חדשנות ומהפיכה דיגיטלית

2 תגובות

 1. גליה בר שלום

  יעקב שלום,
  המאמר שלעיל משקף את מצב "שוק המעסיקים" שהיה דומיננטי עד לאחרונה. להערכתי, אין העבר מלמד על העתיד.
  כדאי לזכור כי ב"שוק של מעסיקים" לחברות קל מאוד לגייס בדרכים בעלות עלות שולית. היקף מחפשי העבודה עולה על היקף המשרות המוצעות ולכן ההיצע של קורות חיים איכותיים המגיעים מאתרי האינטרנט ואף בדרכי "חבר מביא חבר" עולה. ברור.  אבל במצב הצפוי, שבו השוק יתהפך תעלה הדרישה לעובדים באופן ניכר, צפוי כי כמות ואיכות קורות החיים המגיעים ממקורות גיוס אלו יקטנו באופן משמעותי ולכן היקף קורות החיים המגיעים דרך הרשת יקטנו, כדי לגייס דרך "חבר מביא חבר, יצטרכו מרכזי גיוס בארגונים להתאמץ יותר וכן צפוי כי חברות ההשמה החכמות יצליחו להחזיר לעצמם נתח שוק גדול יותר מהמפורט לעיל.
  אוסיף רק כי ניוד עובדים הוא מקור גיוס עובדים מבורך ואני מקווה כי ארגונים ישמרו עליו כמקור גיוס שכוחו עולה לאורך שנים, לטווח ארוך הדבר משתלם והרווח ממנו הוא לכולם (כמעט כולם).
  בברכה,
  גליה בר שלום

  • שלום גליה,
    
   אני מסכים לגמרי עם מה שכתבת – הן בניתוח השוק המקומי והן בפריחתן הצפויה של חברות ההשמה המצוינות על חשבון חברות השמה אחרות.
   כמובן נושא המעברים הפנים-ארגוניים הינו קריטי להצלחת הארגון ובמחקר שערך ג'ים קולינס הוא הראה בצורה ברורה שהארגונים המצליחים ביותר היו אלה שהשכילו לטפח ולגדל את העובדים לאורך מסלול הקריירה הפנים ארגוני.
    
   יחד עם זאת – כאשר אנחנו מסתכלים לא על ממוצעי מקורות הגיוס בארגונים אלא על החברות שנחשבות כ- best in class בארץ – המספרים שמופיעים כאן ישארו רלוונטיים לגביהם גם כאשר השוק יחזור להיות שוק של מועמדים.
    
   אני מכיר מספר ארגונים שאחוזי מקור ה"חבר מביא חבר" שלהם עמד על כ- 50% גם בתקופות הפריחה ושכמעט כל ההנהלה הזוטרה והבכירה צמחה מתוך הארגון. לכן בעיני הממוצעים מטעים, והשאיפה של כל ארגון עסקי היא לבנות תהליכי גיוס ומקורות גיוס שינועו סביב המספרים הללו גם עם "פרוץ" הצמיחה הבא עלינו לטובה.
    
   תודה רבה על התגובה!
   יעקב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *