ראשי / הכותרת הראשית / סקר תחזית התעסוקה העולמי של Manpower לרבעון הרביעי של 2009

סקר תחזית התעסוקה העולמי של Manpower לרבעון הרביעי של 2009

istock_000003784355xsmall

 

שוקי העבודה בעולם צפויים להתמודד עם קשיים גם ברבעון הרביעי של שנת 2009,

אם כי רבים מהם מתקדמים במסלול הנכון:

  • השווקים המתפתחים מעוררים אופטימיות רבה יותר מאשר מדינות ה-G7
  • המעסיקים ההודיים והברזילאים מדווחים על התוכניות המקיפות ביותר בעולם לגיוס כוח אדם
  • גידול במספר המעסיקים בארה"ב המדווחים כי ישמרו את מצבת כוח האדם הקיימת

אורנה סגל, מנכ"ל Manpower ישראל:

"הרבעון השלישי של 2009 אופיין בגידול בדרישה של המעסיקים לעומת הרבעון השני שאופיין בהתייצבות ועל כן תחזיות התעסוקה שלנו לרבעון הרביעי הן אופטימיות. "

לפי תוצאות סקר תחזית התעסוקה העולמי של Manpower, שפורסמו היום על-ידי Manpower Inc. (NYSE: MAN), הרבעון הרביעי של שנת 2009 ימשיך להציב אתגרים בדרכם של מחפשי התעסוקה בשוקי העבודה העולמיים. עם זאת, בשני שלישים בקירוב של המדינות והאזורים שנסקרו חל שיפור מסוים בציפיות גיוס כוח האדם של המעסיקים, וייתכן כי הדבר מעיד על שינוי לטובה בדפוס הקיצוצים שנותר בעינו במשך מספר רבעונים.

תוכניות הגיוס חזקות במיוחד בשווקים המתפתחים של הודו וברזיל, אך ממשיכות להיות חלשות בארצות הברית. עם זאת, אחוז גבוה יותר מקרב המעסיקים האמריקנים חוזים כי רמות כוח האדם יישארו ללא שינוי ברבעון הקרוב ומגמה זו מעידה על יציבות מסוימת. התחושות לגבי גיוס כוח האדם נותרות שליליות בעיקרן ברחבי אירופה, אם כי התחזיות השתפרו בכמעט מחצית מן המדינות, לעומת התחזית לרבעון השלישי.

"ההזדמנויות שעומדות בפני דורשי העבודה עדיין מוגבלות, שכן הנתונים שלנו מלמדים כי שוקי העבודה ברחבי העולם לא צפויים לחוות התאוששות ברבעון הרביעי. החדשות הטובות הן, כי נראה שרבים מן השווקים נמצאים בדרך הנכונה, כפי שמעידות התוצאות שהתקבלו מ-20 מדינות ואזורים ומלמדות על תזוזה חיובית ביחס למצב שהיה קיים לפני שלושה חודשים", אומר ג'פרי א. ג'ורס, יו"ר ומנכ"ל Manpower Inc.. "מעניין שהמעסיקים בשווקים המתפתחים מגלים אופטימיות רבה יותר לגבי גיוס כוח אדם לעומת עמיתיהם בשווקים מפותחים יותר. בעוד שההשוואה בין רבעון לרבעון מעידה על שיפור צנוע בשש מתוך מדינות ה-G7 – להוציא קנדה – כל המדינות מדווחות על תחזית גיוס שלילית. לאור ההיחלשות המתמשכת בביקוש למוצרים ולשירותים שלהם, המעסיקים ממשיכים להיות סלקטיביים מאוד בתהליך הגיוס והדבר גורם לשוק עבודה עצל".

המעסיקים ב-17 מתוך 35 הארצות והאזורים שכוסו על-ידי הסקר צופים פעילות חיובית כלשהי בתחום הגיוס כבר ברבעון הקרוב, בעוד שמעסיקים ב-15 אזורים מדווחים על ציפיות גיוס שליליות, כאשר 10 מהם מדווחים על תוכניות הגיוס החלשות ביותר שלהם מאז הוחל בביצוע הסקרים. מעסיקים ב-31 ארצות ואזורים מדווחים על תחזיות חלשות יותר משנה לשנה. תוכניות גיוס כוח האדם המקיפות ביותר הן ביותר בהודו, ברזיל, קולומביה, פרו, סין, אוסטרליה, סינגפור, קוסטה ריקה, קנדה, טייוואן ופולין ומתאפיינות בחולשה הרבה ביותר ברומניה, ספרד, אירלנד, יפן ומכסיקו.

אירופה, המזרח התיכון ואפריקה

ב-18 הארצות שנסקרו באירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA) ממשיכים מעסיקים רבים לדווח על תחזית גיוס שלילית עבור הרבעון הקרוב, כאשר המעסיקים בפולין, נורבגיה, שבדיה ודרום-אפריקה הם היחידים המדווחים על פעילות גיוס חיובית, אם כי איטית. עם זאת, לעומת הנתונים שהתקבלו לפני שלושה חודשים, ניתן ללמוד על שיפור התחזיות בשמונה מדינות באזור EMEA. לעומת זאת, במקרים שבהם ניתן לבצע השוואות משנה לשנה, כוונות הגיוס חלשות יותר ב-15 מדינות. תוכניות התעסוקה החזקות ביותר זוהו בפולין ואילו החלשות ביותר – ברומניה.

"שמונים אחוזים מכלל המעסיקים באירופה מדווחים לנו כי לא יבצעו כל שינוי במצבת כוח האדם שלהם, וסביר להניח שהדבר יתרום ליציבות שוק העבודה ברבעון הרביעי", אומר ג'ורס. "דורשי העבודה במגזר הייצור ימשיכו להתמודד עם שוק קשה, במיוחד בגרמניה, שבה ממשיכים המעסיקים להנמיך את ציפיות הגיוס שלהם זה הרבעון השישי ברציפות"

אסיה פסיפיק

בשישה מתוך שמונה האזורים והמדינות שנסקרו באזור אסיה פסיפיק ניכר שיפור בתוכניות התעסוקה. עם זאת, פעילות הגיוס של כוח האדם צפויה להיות איטית יותר מאשר הפעילות המאפיינת את הדפוסים ההיסטוריים באזור זה. תחזיות התעסוקה חזקות ביותר בהודו, סין ואוסטרליה, בעוד שהתחזיות החלשות ביותר מדווחות ביפן ובניו זילנד – המדינות היחידות באזור שהתחזיות בהן שליליות. לעומת הנתונים שדווחו לפני 12 חודשים, ציפיות הגיוס של המעסיקים חלשות יותר בכל הארצות ובכל האזורים, ובמיוחד ביפן, הודו והונג-קונג".

"המעסיקים ההודיים ספגו את הפיטורין שמומשו במהלך הרבעון השלישי ומציינים שיחדשו את תהליכי גיוס העובדים בקצב שמרני, אם כי רובם מתכוונים לשמר את מצבת כוח האדם הקיימת שלהם עד לסוף השנה. התמריצים הממשלתיים הכרוכים בפרויקטים בתחום התשתית תורמים לתוכניות הגיוס המואצות במגזר הכרייה והבנייה של הודו", אומר ג'ורס. "לעת עתה, ציפיות גיוס כוח האדם בסין הן בין האופטימיות ביותר לשנה זו ולמעשה, ביחס לנתונים שדווחו לפני שלושה חודשים, ניתן לזהות שיפור בכל מגזרי התעשייה ובמיוחד בענפי הכספים/הביטוח/הנדל"ן ובמגזרי השירותים".

ארצות אמריקה

מתוך תשע המדינות שנסקרו ביבשת אמריקה, ניתן להבחין בשיפור של ציפיות גיוס כוח האדם לעומת התחזיות שדווחו לפני שלושה חודשים בכל המדינות, להוציא ארצות הברית ומכסיקו – שם נמצאות תוכניות הגיוס של המעסיקים ברמתן הנמוכה ביותר מאז החלה Manpower בביצוע הסקר. לעומת זאת, השוואות משנה לשנה מלמדות על פעילות גיוס חלשה יותר לרוחב האזור כולו. ברבעון זה סקרה Manpower לראשונה גם את המעסיקים הברזילאיים.

"יציבותן של תוכניות התעסוקה נתמכת על-ידי מגזר השירותים, ש-37 אחוזים מקרב מעסיקיו צופים הוספת עובדים במהלך הרבעון הקרוב. האופטימיות של המעסיקים בקנדה זוכה לחיזוק חיובי, כאשר מגזרי הבנייה, הכספים, הביטוח והנדל"ן נחשבים כמבטיחים ביותר מבחינתם של דורשי העבודה", מציין ג'ורס. "דרומה משם, שוקי ארצות הברית ומכסיקו ממשיכים שניהם להיאבק, כאשר רוב המעסיקים ממשיכים במגמת ההקפאה של גיוס העובדים ובוחרים במקום זאת לבצע את העבודה באמצעות כוח האדם הקיים, עד שיסתמן שינוי לטובה במצב".

manpbiglogo2Manpower מתמחה בהשמת עובדים, ברמות בכירות שונות, בהעסקת עובדים לפרקי זממן משתנים, שירותי Outsourcing וניהול פרויקטים, בהדרכה, בניהול מעברי קריירה ובייעוץ ארגוני. החברה מובילה את תחום משאבי האנוש והתעסוקה באמצעות חשיבה חדשנית, איכות העובדים המועסקים ומתן מענה איכותי ומהיר.

 

הרשמה לדיוור

הדיוור שלנו מכיל עדכונים על מאמרים חדשים בנושאי גיוס עובדים, קליטת עובדים חדשים וראיונות עבודה
לא נשתמש בכתובתכם למטרות אחרות

עוד מאמרים בנושא מדדים בגיוס עובדים :

אודות Fani

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *