ראשי / הכותרת הראשית / יחסם של מעסיקים ועובדים לשפעת החזירים

יחסם של מעסיקים ועובדים לשפעת החזירים

istock_000005924562xsmall72% מהמעסיקים יכריחו את עובדיהם להישאר בבית במקרה של חשש להידבקות בשפעת החזירים לעומת זאת רק 24% מהעובדים יבחרו להישאר בבית

לקראת חודשי החורף מרבית הגורמים במערכת הבריאות בישראל נערכים לעשרות אלפי תושבים שידבקו בשפעת החזירים. ידוע כי שפעת רגילה פוגעת בעיקר בילדים וקשישים, אך שפעת החזירים פוגעת בכל הגילאים כולל צעירים, משמעות הדבר כי מרבית השכבות מכוח העבודה בישראל נמצאות בקבוצת הסיכון לחלות בשפעת. אתר הדרושים JobMaster לקח על עצמו את המשימה לבחון את היערכות המעסיקים לקראת התפרצות והתפשטות המחלה ומנגד לבדוק איך ינהגו העובדים במקרה של חשש להידבקות בשפעת החזירים?!

לפי נתונים שנאספו מכ- 1,600 מעסיקים מתחומים שונים הם נשאלו: "איך משרדך נערך למקרה של התפרצות שפעת החזירים והיעדרות עובדים?" מהנתונים עולה כי 72% מהמעסיקים ידרשו מהעובדים שלא להגיע לעבודה במקרה שיש חשש לשפעת החזירים, 19% ענו כי אם העובד מסוגל לעבוד למרות התסמינים הוא חייב להתייצב לעבודה ורק 9% טרם חשבו על כך.

ומנגד 2,500 עובדים גולשי אתר הדרושים JobMaster נשאלו "מה תעשה במקרה שיתגלו אצלך סממנים של שפעת החזירים?" מהתוצאות עולה כי 24% ייקחו כיומיים-שלושה ימי חופשת מחלה להתאוששות, 61% מהם  ימשיכו בשגרה כולל הגעה לעבודה ו- 15% – טרם החליטו.

שי חן, מנהל שיווק ופיתוח אסטרטגי ב- JobMaster אומר: "מעסיקים רבים חוששים מהיעדרות מאסיבית של עובדים כתוצאה מהידבקות בשפעת החזירים ולטעמי החשש מוצדק לחלוטין, כיוון שההערכות הן כי שליש מאוכלוסיית מדינת ישראל תידבק במחלה בצורה כלשהי במהלך חודשי הסתיו והחורף השנה.

הסיבה העיקרית לחשש היא העובדה שהנזק לתפוקת החברה במקרה של הדבקת עובדים נוספים אחרים והיעדרותם מהעבודה תעלה על הנזק בגין היעדרותו של עובד אחד או מס' עובדים בודדים. כמו כן במרבית המקרים הנטל בגלל היעדרות של עובד בודד יתחלק בין עובדים אחרים באותה המחלקה כך שהעניין לא כזה נורא, המעסיקים אף ציינו שרק במקרים קיצוניים הם ישקלו גיוס עובדים זמניים לתגבור כוח העבודה אצלם (בעיקר בתפקידים זוטרים).

לעומת זאת המצב בקרב העובדים הינו הפוך, רק כרבע מהעובדים יישארו בבית, רובם (61%) מתכוננים להמשיך בחייהם כרגיל כולל התייצבות לעבודה, מצב זה נובע כתוצאה מהחשש של העובדים למקום עבודתם, כידוע התקופה של חוסר הוודאות הכלכלית משפיעה גם על החלטה זו בקרב עובדים רבים"

d7a9d799-d797d79f-3
שי חן

אתר ג'ובמאסטר הינו לוח דרושים המאגד תחתיו אלפי משרות מגוונות, אמיתיות ומקוריות ישירות מהמעסיקים וכל השירות בו למחפשי עבודה ניתן ללא תשלום. באתר מבקרים מעל ל 1.4 מליון גולשים בחודש.

הערה: הסקר התבצע בקרב מדגם ארצי מייצג, בהשתתפות של  כ- 2,500 עובדים  גולשי האתר על בסיס משתנים מייצגים של: גיל, מין, אזור גיאוגרפי  ובקרב  1,600 מעסיקים וחברות ממגוון תחומים בארץ המהווים מדגם מייצג של המגזר העסקי והציבורי בישראל.


הרשמה לדיוור

הדיוור שלנו מכיל עדכונים על מאמרים חדשים בנושאי גיוס עובדים, קליטת עובדים חדשים וראיונות עבודה
לא נשתמש בכתובתכם למטרות אחרות

עוד מאמרים בנושא מקצוענות בגיוס עובדים :

אודות Fani

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *