ראשי / הכותרת הראשית / דרוש בוגר מצטיין עם 10 שנות ניסיון (?)

דרוש בוגר מצטיין עם 10 שנות ניסיון (?)

דרוש בוגר עם 10 שנות נסיוןעל פי חברת מנפאואר, ישראל:

  • 17% מהמועמדים לעבודה דיווחו כי התקבלו בעבר לעבודה בה לא עמדו בתנאי הסף שפורסמו במודעת הדרושים למשרה.
  • יותר נשים מגברים נוהגות לפעמים לשלוח קורות חיים גם אם אינן עומדות בדרישות הסף של המשרה (26% לעומת 21%).
  • יותר מרואיינים בגילאי 18-44 לעומת גילאי 45 ומעלה שלחו לפעמים קורות חיים גם אם לא עמדו בדרישות הסף של המשרה (27%-30%) לעומת (9%-24%).

מסקר שערכה חברת ההשמה Manpower ישראל המספקת פתרונות מתקדמים בתחום התעסוקה, מיקור חוץ וניהול פרויקטים מורכבים, עולה כי כרבע מהמרואיינים הצהירו כי הם נוהגים לעיתים לשלוח קורות חיים גם אם אינם עומדים בדרישות הסף של המשרה.

הסקר ביוזמת Manpower ישראל, בוצע טלפונית על ידי מכון המחקר "מותגים" בקרב 500 מרואיינים בוגרים המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת דוברת העברית.

אורנה סגל, מנכ"לManpower ישראל מעריכה כי ארגונים רבים מפספסים מועמדים טובים מאוד לעבודה, היות והם מפרסמים מודעות דרושים עם דרישות שאינן עולות בקנה אחד עם הפעילות שדורש התפקיד. בנוסף, דרישות המעסיקים הן בחלקן מופרזות, ועל כן דורשי עבודה רבים מתעלמים מהן ומשגרים קורות חיים למרות שאינם עומדים בדרישות הסף שפורסמו במודעה, מה שגורם לכך שהארגון נתקל בעשרות קורות חיים ואינו מצליח לסנן בצורה הטובה ביותר את קורות החיים ההולמים ביותר את דרישותיו.

עוד עולה מהסקר כי האסטרטגיה של שליחת קורות חיים, גם אם אין הלימה בינם לבין דרישות הסף של המשרה, עובדת. במענה לשאלה "האם התקבלת בעבר לעבודה כאשר לא עמדת בתנאי הסף של מודעת הדרושים", 17% מהמרואיינים מסרו כי התקבלו בעבר לעבודה שבה לא עמדו בתנאי הסף שפורסמו במודעת הדרושים. יותר מרואיינים בני 18-34 (25%-26%) מסרו כי התקבלו לעבודה שבה לא עמדו בתנאי הסף שפורסמו במודעה, לעומת גילאי 35 ומעלה (8%-18%). כמו-כן, יותר מרואיינים בעלי הכנסה של 13,000 ₪ ומעלה ובעלי הכנסה של 6,001-8,000 ₪ מסרו כי התקבלו בעבר לעבודה שבה לא עמדו בתנאי הסף שפורסמו במודעה (21%-25%) לעומת יתר בעלי ההכנסה.

בנוסף, הסקר בדק אילו פרמטרים מעודדים עובדים לגייס את חבריהם למקום עבודתם. בין התשובות שהועלו על ידי הנשאלים היו תנאי שכר טובים, קבלת בונוסים/פרסים בגין ביצועים טובים, תנאים טובים (סוציאליים ופיזיים), יחס טוב של הממונים, סביבת עבודה נעימה, אווירה טובה, עניין ואתגר בעבודה, יחסי עבודה תקינים עם שאר העובדים בארגון ועוד.

בשנים האחרונות דרישות המעסיקים בגיוס עובדים חדשים הולכות ונעשות מורכבות יותר ויותר. כיום, כמעט בכל מודעת דרושים נכתב כי המועמד מתבקש לדעת אנגלית ברמה של שפת אם, בעל מספר רב של שנות ניסיון תעסוקתי ועבר מקצועי מפואר, וכמובן שעדיפות תינתן לבעלי תואר שני.

27% מהנשאלים מסרו שתנאי שכר טובים הוא הגורם המעודד אותם ביותר לגייס את חבריהם למקום עבודתם ו-26% מסרו שקבלת בונוס/פרס בגין ביצועים טובים הוא הגורם השני שמעודד אותם לגייס את חבריהם לעבודה בארגון בו הם מועסקים. תנאי עבודה נוחים (נוחות פיזית ושעות עבודה בעיקר) ועניין ואתגר בעבודה הם שני הגורמים שהכי פחות מעודדים עובדים לגייס את חבריהם לעבודה בארגון בו הם מועסקים. 3% מכלל הנשאלים השיבו בגין כל אחד מגורמים אלו שהוא הגורם המעודד אותם ביותר לגייס את חבריהם לעבודה בארגון בו הם מועסקים.


יותר מרואיינים בגילאי 45 ומעלה מסרו ש"הנהלה טובה שבאה לקראת העובד" (9%-11%) הוא הגורם המעודד אותם ביותר לגייס לארגון בו הם מועסקים את חבריהם לעומת מרואיינים בגילאי 18-44 (2%-3%). כמו-כן, יותר מרואיינים בעלי השכלה על תיכונית מסרו ש"תנאי שכר" (36%) הם הגורם המעודד אותם ביותר לגייס את חבריהם לארגון לעומת יתר בעלי ההשכלה (24%-28%).

manpbiglogo

Manpower מתמחה בהשמת עובדים, ברמות בכירות שונות, בהעסקת עובדים לפרקי זממן משתנים, שירותי Outsourcing וניהול פרויקטים, בהדרכה, בניהול מעברי קריירה ובייעוץ ארגוני.החברה מובילה את תחום משאבי האנוש והתעסוקה באמצעות חשיבה חדשנית, איכות העובדים המועסקים ומתן מענה איכותי ומהיר.


הרשמה לדיוור

הדיוור שלנו מכיל עדכונים על מאמרים חדשים בנושאי גיוס עובדים, קליטת עובדים חדשים וראיונות עבודה
לא נשתמש בכתובתכם למטרות אחרות

אודות יעקב רוזן

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *