ראשי / הכותרת הראשית / סקר תשקיף תעסוקה של Manpower – עולמי 2009 3Q

סקר תשקיף תעסוקה של Manpower – עולמי 2009 3Q

information_on_a_monitorיותר מ-70,000 מעסיקים רואיינו ב-34 מדינות וטריטוריות, על מנת למדוד את מגמות התעסוקה הצפויות* בין יולי לספטמבר 2009. כל המשתתפים נשאלו:

"מה השינוי שאתה צופה בסך כל שיעור התעסוקה באתר שלך בשלושת החודשים עד סוף ספטמבר 2009, בהשוואה לרבעון הנוכחי?"

מעסיקים ב-11 מתוך 34 המדינות והטריטוריות ש- Manpower סקרה, צופים כי יגדילו את כוח העבודה שלהם ברבעון ה-3 של 2009. עם זאת, במקומות בהם ניתן לערוך השוואת נתונים שנה מול שנה, ציפיות ההעסקה נמוכות יותר באופן מובהק בכל המדינות והטריטוריות שנסקרו, בהשוואה לנתונים לפני 12 חודשים. ראוי לציין כי מעסיקים ב-17 מדינות וטריטוריות מדווחים על תכניות ההעסקה החלשות ביותר מאז תחילת עריכת הסקרים על ידי Manpower.

חרף היותן חלשות מהדפוסים ההיסטוריים, תחזיות ההעסקה החיוביות ביותר נמצאו בהודו, נורבגיה, פולין, פרו, סינגפור וטייוואן. ציפיות ההעסקה החלשות ביותר של מעסיקים נמצאו באירלנד, ספרד, יוון, רומניה, איטליה, יפן ובריטניה.

על בסיס אזורי, תחזיות התעסוקה מעורבות; נמשכת מגמת האטה כללית, כאשר התשקיפים נמצאים בירידה בכל המדינות והטריטוריות בהשוואה של הנתונים שנה מול שנה. עם זאת, ניתן לראות מספר אינדיקציות לכך ששוקי העבודה מתחילים להתייצב. בהשוואה רבעון מול רבעון, תשקיפי התעסוקה נטו השתפרו ב-12 מדינות וטריטוריות, ונשארו יציבים בחמש אחרות. באזור אסיה פסיפיק, תחזיות התעסוקה השתפרו בארבע מתוך שמונה המדינות והטריטוריות שנסקרו. באזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA), יש ירידה בתשקיפים בהשוואה לרבעון הקודם, בשמונה מתוך 17 מדינות בהן קיימים נתונים רבעוניים כאלה, כאשר מעסיקים בנורבגיה, אירלנד, הרפובליקה הצ'כית, איטליה, פולין, ספרד ושבדיה צופים שיפור בקצב ההעסקה. בארצות אמריקה, מעסיקים בפרו ממשיכים להראות אופטימיות זהירה; עם זאת, מעסיקים בכל אחת משבע המדינות האחרות באזור מדווחים על כוונות העסקה שליליות בשלושת החודשים הקרובים.

manpower4

**        לא כולל את הונגריה, שהצטרפה לסקר ברבעון השלישי של 2009.

***      לא כולל את קולומביה שהצטרפה לסקר ברבעון הרביעי של 2008 ואת הונגריה שהצטרפה לסקר ברבעון השלישי של 2009.

השוואות בינלאומיות – ארצות אמריקה

קרוב ל-39,000 ראיונות נערכו ברחבי ארגנטינה, קנדה, קולומביה, קוסטה ריקה, גואטמלה, מקסיקו, פרו וארצות-הברית, על מנת למדוד את תחזיות התעסוקה לרבעון ה-3 של 2009.

תשקיפי תעסוקה נטו שליליים מדווחים בשבע משמונה המדינות שנסקרו. בהשוואה לרבעון הקודם, צפויה ירידה בקצב ההעסקה בכל המדינות פרט למקסיקו, כאשר המעסיקים בכל המגזרים הענפיים של מקסיקו צופים לגייס עובדים נוספים בשלושת החודשים הבאים. כמו כן, קצב ההעסקה צפוי להיחלש בהשוואה לנתונים מלפני 12 חודשים, בכל אחת משבע המדינות לגביהן קיימים נתונים להשוואה שנה מול שנה. קצב ההעסקה המוחלש הצפוי בארצות-הברית נשאר ללא שינוי יחסית לרבעון השני של 2009.

למרות שהמעסיקים בפרו חוזים את כוונות ההעסקה החיוביות היחידות באזור, תשקיף זה הוא התשקיף הכי פחות אופטימי של פרו שדווח עד היום. כוונות ההעסקה לרבעון השלישי הן החלשות ביותר בארגנטינה, קנדה ומקסיקו. בנוסף על פרו, התשקיפים לארגנטינה, קולומביה, קוסטה ריקה וגואטמלה הם התשקיפים הכי פחות אופטימיים שדווחו עד היום, וזהו הרבעון השני ברציפות שבו המעסיקים בארצות-הברית מדווחים על התשקיף הקודר היותר מאז המיתון של 1982.

השוואות בינלאומיות – אסיה פסיפיק

קרוב ל-16,000 ראיונות נערכו ברחבי אזור אסיה פסיפיק, על מנת למדוד את פעילות ההעסקה הצפויה בין יולי לספטמבר 2009.

במספר שוקי עבודה ניתן לראות שיפור בביטחון המעסיקים, עם דיווח על כוונות העסקה חיוביות על ידי מעסיקים בחמש מתוך שמונה המדינות והטריטוריות שנסקרו. שיפורים ראויים לציון מדווחים על ידי מעסיקים בסינגפור ובטייוואן, שם התשקיפים חזקים משמעותית בהשוואה לאלה של הרבעון הקודם. עם זאת, קצב ההעסקה שנה מול שנה צפוי להישאר חלש יותר באופן מובהק באזור כולו, כאשר מעסיקים בסין, הודו ויפן מדווחים על התחזיות הכי פחות אופטימיות שלהם מאז תחילת עריכת הסקר במדינות אלה. במגזר ענף השירות המרכזי של הודו, 11 אחוזים מן המעסיקים ציינו כי יצמצמו את כוח האדם בתגובה על ירידה בביקוש מצד לקוחות בחו"ל, נתון שתורם לתחזית הלאומית החלשה יותר במידה מתונה.

חרף התחזית החלשה יחסית לשוק ההודי, המעסיקים שם ממשיכים להיות האופטימיים ביותר באזור. במקומות אחרים, מעסיקים בסינגפור, טייוואן, סין ואוסטרליה צופים את פעילות ההעסקה החיובית ביותר של האזור לרבעון הקרוב, אם כי התשקיפים ממשיכים להיות מתחת לדפוסים ההיסטוריים.

השוואות בינלאומיות – אירופה, המזרח התיכון, אפריקה (EMEA)

קרוב ל-16,000 ראיונות נערכו עם מעסיקים ב-18 מדינות, על מנת למדוד את מגמות התעסוקה לרבעון ה-3 של 2009.

מתוך המדינות שנסקרו באזור אירופה, המזרח התיכון ואמריקה (EMEA), רק מעסיקים בנורבגיה, פולין, שוויץ, דרום-אפריקה והרפובליקה הצ'כית מדווחים על פעילות העסקה חיובית, אך צנועה, לרבעון השלישי. מעסיקים בהונגריה נסקרים לראשונה ברבעון זה, וכמו מרבית עמיתיהם באזור, מדווחים על ציפיות העסקה שליליות. במקומות בהם ניתן לערוך השוואות על פי נתונים שנה מול שנה, כל המדינות צופות צמצומים. כאשר ניתן לערוך השוואות רבעון מול רבעון, התחזיות משתפרות בשבע מתוך 17 מדינות. תחזיות ההעסקה בענף הייצור המשיכו להיחלש בכל מדינות  יבשת אירופה ודרום-אפריקה, ותחזיות אלה תורמות לתחזית ההעסקה השלילית הראשונה של מעסיקים גרמנים מזה שלוש שנים.

מעסיקים בנורבגיה ובפולין צופים את פעילות ההעסקה החיובית ביותר לרבעון הקרוב, בעוד שמעסיקים באירלנד ובספרד הם הכי פחות אופטימיים לגביו. בנוסף, מעסיקים באוסטריה, שוויץ, צרפת, יוון, הולנד, רומניה, דרום-אפריקה ובריטניה מדווחים על תכניות ההעסקה הכי פחות אופטימיות שלהם מאז תחילת עריכת הסקרים במדינות אלה.

אודות הסקר

סקר תשקיף התעסוקה של Manpower נערך מדי רבעון, על מנת למדוד את כוונות המעסיקים להגדיל או להקטין את מספר העובדים בכוח העבודה שלהם במהלך הרבעון הבא. הסקר נערך מזה יותר מ-45 שנים והוא נחשב לאחד הסקרים המהימנים ביותר בעולם. גורמים שונים עומדים בבסיס ההצלחה של סקר תשקיף התעסוקה של Manpower:

ייחודיות: אין שני לו בגודל, בהיקף, במשך זמן ובתחום ההתמקדות שלו.

צפייה קדימה: סקר תשקיף התעסוקה של Manpower מבקש ממעסיקים לחזות את התעסוקה במהלך הרבעון הבא, וככזה, מדובר בסקר התעסוקה המקיף ביותר בעולם שצופה את פני העתיד. בניגוד אליו, סקרים ומחקרים אחרים מתמקדים בנתונים מתקופות קודמות ומדווחים על מה שאירע בעבר.

אי-תלות: הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של מעסיקים בכל המדינות שבהן הוא נערך. משתתפי הסקר אינם נגזרים מבסיס הלקוחות של Manpower.

איתנות: הסקר מבוסס על ראיונות עם יותר מ-70,000 מעסיקים ציבוריים ופרטיים ב-34 מדינות וטריטוריות, על מנת למדוד את מגמות התעסוקה הצפויות לכל רבעון. מדגם זה מאפשר ניתוח של הנתונים לרוחב מגזרים ואזורים ספציפיים על מנת לקבל מידע מפורט יותר.

התמקדות: מזה ארבעה עשורים ויותר, הסקר מניב את כל המידע שלו משאלה אחת בודדת.

שאלת הסקר

כל המעסיקים המשתתפים בסקר ברחבי העולם נשאלים שאלה זהה: "מה השינוי שאתה צופה בסך כל שיעור התעסוקה באתר שלך בשלושת החודשים עד סוף ספטמבר 2009, בהשוואה לרבעון הנוכחי?"

מתודולוגיה

סקר תשקיף התעסוקה של Manpower נערך תוך שימוש במתודולוגיה תקפה, על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק המחקרים. צוות המחקר ל-34 המדינות והטריטוריות שבהן נערך הסקר כיום כולל צוות מחקר פנימי של Manpower וחברת אינפוקורפ לטד. (Infocorp Ltd.). הסקר נבנה כך שייצג כל משק לאומי. מרווח הטעות לכל הנתונים הלאומים, האזוריים והעולמיים אינו עולה על 3.9%-/+.

תשקיף תעסוקה נטו

לאורך כל דוח זה אנו משתמשים בביטוי "תשקיף תעסוקה נטו". נתון זה מתקבל על ידי כך שלוקחים את אחוז המעסיקים הצופים גידול בפעילות ההעסקה ומפחיתים ממנו את אחוז המעסיקים הצופים ירידה בהעסקה באתר שלהם ברבעון הבא. תוצאת חישוב זה היא תשקיף התעסוקה נטו.

התאמה עונתית

התאמות עונתיות יושמו לגבי הנתונים של אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, קנדה, סין, צרפת, גרמניה, הונג-קונג, הודו, אירלנד, איטליה, יפן, מקסיקו, הולנד, ניו-זילנד, נורבגיה, סינגפור, ספרד, שבדיה, שוויץ, טייוואן, בריטניה וארה"ב, על מנת להכניס לנתוני הסקר הבחנות נוספות. התאמות אלה מאפשרות לבחון את הנתונים בניכוי התנודות בתעסוקה שמתרחשות באופן רגיל באותו מועד מדי שנה, ומציגות תמונה ברורה יותר של הנתונים לאורך זמן.


לוגו מנפאואר

Manpower מתמחה בהשמת עובדים, ברמות בכירות שונות, בהעסקת עובדים לפרקי זממן משתנים, שירותי Outsourcing וניהול פרויקטים, בהדרכה, בניהול מעברי קריירה ובייעוץ ארגוני.
החברה מובילה את תחום משאבי האנוש והתעסוקה באמצעות חשיבה חדשנית, איכות העובדים המועסקים ומתן מענה איכותי ומהיר.

הרשמה לדיוור

הדיוור שלנו מכיל עדכונים על מאמרים חדשים בנושאי גיוס עובדים, קליטת עובדים חדשים וראיונות עבודה
לא נשתמש בכתובתכם למטרות אחרות

עוד מאמרים בנושא מדדים בגיוס עובדים :

אודות Fani

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *