ראשי / הכותרת הראשית / YNET רוכשת 75% ממניות אולג'ובס

YNET רוכשת 75% ממניות אולג'ובס

all-jobs-logo-small1המלחמה בין 2 ענקי המדיה YNET ו- WALLA ממשיכה גם בתחום אתרי הדרושים.

שנה בדיוק  לאחר שוואלה רכשה 50% מאתר הדרושים MSNjobs ומיתגה אותו כ-wallajobs,  אישר השבוע הממונה על ההגבלים העסקיים ל- YNET לרכוש 75% מהאתר Alljobs.   על פי הדיווחים, תשלם YNET כ-30 מליון שקל עבור העיסקה שמייצגת לאולג'ובס שווי של 40 מליון שקל.

עד לביצוע העסקה החזיקה חברת HeadHunter הרוסית 75% ממניות Alljobs כאשר יתרת המניות מתחלקו בין הרצל עוזר (כיום מנכ"ל חברת HOT), ניב אריאל ורויטל הנדלר המכהנת כמנכ"ל החברה.

הרכישה של YNET מעלה מספר נקודות ושאלות מעניינות:

  1. מה יקרה עם אתר הדרושים  Yjobs השייך ל- YNET? האם הוא ימשיך לפעול כמותג עצמאי במקביל ל- Alljobs או שנראה איחוד כלשהו בין המותגים הללו.
  2. אחד משיתופי הפעולה המוצלחים של Alljobs היה עם אתר הלוחות YAD2 שמתחרה באתר הלוחות WINWIN של YNET. מעניין האם YNET יאשרו את המשך שיתוף הפעולה בין השניים גם לאחר הרכישה?
  3. YNET עברו תהליך מעניין ממצב שבו הם תבעו את Alljobs בטענה להפרת זכויות יוצרים לפני מספר שנים למצב שבו הם מעדיפים לרכוש את השליטה בחברה (ברוח המשפט- If you can't beat them, buy them).
  4. לשינויי הבעלות ב- MSNjobs ו- Alljobs מצטרף גם שינוי הבעלות באתר הדרושים Jobnet לפני כחודש (מסיבות אחרות).
    מעניין לראות אם זהו השינוי האחרון או שנראה שינוים נוספים בקרוב.

ועוד קצת על אתרי דרושים

בעבר כתבנו מאמר בנושא הקריטריונים לבחירת אתר הדרושים המתאים ביותר עבורכם. אחד הקריטריונים שהוצגו בכתבה היו כמות הכניסות לאתר ורמת החשיפה למועמדים הרלוונטיים.

מכיוון שנתוני הגלישה האמיתיים של האתרים הינם חסויים, ישנם 2 מדדים גלויים שניתן להיעזר בהם:

  • סקר TIM לאתרי דרושים שנערך לפני כשנה המדרג ראשון את פורטל דרושים עם 46% חשיפה ואת Alljobs במקום השני עם 39% חשיפה ומיד לאחר מכן את Yad2 (שכאמור משתפת פעולה עם Alljobs) עם חשיפה של 36%.
  • כלי נוסף שבו ניתן להיעזר הינו Google Trends שמודד את כמות הכניסות היחודיות ביום. לפי מדד זה, אתר Alljobs זוכה לכ- 28,000 כניסות ביום, אחריו ג'ובמאסטר עם כ- 22,000 כניסות, פורטל דרושים עם כ- 9,000 כניסות, ג'ובנט עם כ- 8,000 כניסות ביום וואלהג'ובס עם כ- 3000 כניסות.

alljobsgraph


הרשמה לדיוור

הדיוור שלנו מכיל עדכונים על מאמרים חדשים בנושאי גיוס עובדים, קליטת עובדים חדשים וראיונות עבודה
לא נשתמש בכתובתכם למטרות אחרות

עוד מאמרים בנושא מקצוענות בגיוס עובדים :

אודות Fani

בדוק גם

תמונה מודל התעסוקה הענוכחי לעומת המסורתי

תפקיד HR בעולם העבודה העתידי – סיכום כנס עם ג'וש ברסין

אתם בטח מכירים את ההתרגשות לקראת הופעה חיה של זמר בינלאומי שאתם מאד אוהבים שמגיע ...